Návšteva družobnej školy z Indie na Gymnáziu sv. Františka v Žiline

Gymnázium sv. Františka z Assisi v Žiline hostilo pedagógov a skupinu študentov vo veku 13 až 17 rokov z družobnej školy St. Marks‘ Public School v Dillí v Indii.

Stretnutie sa začalo v Krakove 1. júna 2019 prehliadkou starobylého Hlavného námestia, hradu Wawel a Osvienčimu. Osvienčim bol dôležitým bodom programu, nakoľko podľa slov riaditeľky Ms. Anjali Aggarwal sa snažia študentov formovať v duchu medzinárodnej a náboženskej tolerancie.

Pre návštevu pripravilo gymnázium pestrý program. Počas workshopov študenti spoločne vyrábali farebné tričká, náušnice, náramky a drôtené stromčeky. Nechýbala ani hodina slovenčiny a tanečný workshop, na ktorom sa učili kroky spoločenských tancov.

Zaujímavou bola aj ochutnávka slovenských a indických jedál. Z krás Slovenska videli indickí priatelia Slanický ostrov, Oravský hrad a Demänovskú ľadovú jaskyňu. Hostia počas pobytu boli ubytovaní v rodinách študentov gymnázia.

Vyvrcholením družobnej návštevy bol piatok 7. júna 2019, kedy na školu zavítal indický veľvyslanec Shri Vanlalhuma, pre ktorého indickí aj slovenskí študenti pripravili kultúrny program. V príhovoroch veľvyslanca a riaditeliek škôl Ms Anjali Aggarwal a Lucie Kajanovej (sestry Damiány) zaznelo, že spolupráca bude aj naďalej pokračovať na úrovni rozvíjania vzájomných vzťahov a poznávania kultúr.

Gymnázium sv. Františka rozvíja spoluprácu s družobnou školou v Indii od roku 2015. Prvé návštevy sa uskutočnili na Slovensku v júni 2017 a v Indii v decembri 2017.

Viac o gymnáziu sv. Františka z Assisi v Žiline na www.gsf.sk

TK KBS informovala Anna Němcová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.