Komunitné potulky sestier z Lomničky

Radi by sme s Vami zdieľali našu radosť nielen z našej storočnice, ale aj z nášho komunitného výletu. 31.5. – 1.6.2019 sme sa vybrali po našich rodinách, odkiaľ nás Pán Boh povolal.

Navštívili sme rodinu sestry Jacoby v Kubíkovej, odkiaľ sme sa presunuli do farnosti Nová Bystrica, odkiaľ je sestra Tamara. S miestnymi farníkmi v Novej Bystrici sme slávili svätú omšu a po nej sme mali prezentáciu našej kongregácie. Prenocovali sme v rodnom dome sestry Tamary na Vychylovke, kde sme tiež navštívili Múzeum Kysuckej dediny. Z Vychylovky naše kroky viedli na Moravu – Valašské Příkazy, kde sme sa stretli s rodinou sestry Mariettky.

Z Moravy sme sa poobede v sobotu presunuli na pútnické miesto v Žilinskej diecéze „Kríž Butkov“, kde sme plní vďačnosti trávili čas v tichej modlitbe uprostred svätých a prosili sme o požehnanie pre našu ďalšiu misiu. Veľmi sme sa potešili, keď sme na Hore Butkov stretli dve naše sestry z Bratislavy. Tento čas bol pre nás veľkým požehnaním od Pána, plný zaujímavých stretnutí a cítili sme Pánovo vedenie, štedrosť a ochranu.

sestry z Lomničky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.