Online svätá omša za zomrelú S. M. Teréziu Krausovú


Svätú omšu za sestru Teréziu budete môcť sledovať naživo 6. mája o 13:00 na tomto YouTube kanáli.

O sestre Terézii nám niekoľko riadkov napísala sestra Jacoba Kubíková:
“Moje Nepoškvrnené Srdce zvíťazí!” Táto Máriina veta naplní moju myseľ, keď sa hovorí o sestre Terézii, Marike Krausovej. Máriinmu Srdcu s dôverou zverovala všetko a všetkých. Bola sestrou, ktorú Pán obdaroval vnímaním a videním o krok ďalej. Pán jej vnukal myšlienky, ktoré spôsobovali “revolúciu” v zabehaných systémoch. Počas svojho pozemského života jej Pán zveroval veľké a náročné diela: 16-ročné vedenie detského domova, 7-ročnú misiu v Lomničke, stavbu telocvične… Pán cez jej rozhodnutia ovplyvnil životy stoviek ľudí a ona mu dovolila byť jeho nástrojom. Všetky svoje rozhodnutia najskôr predkladala Pánovi a Máriinmu Srdcu a potom ich uskutočnila. A nebolo to pre ňu vždy ľahké, byť jeho nástrojom.
Máriino Nepoškvrnené Srdce zvíťazilo v mnohých situáciách jej života  a  bdelo nad ňou až do konca. 
Jacoba


Na tomto linku nájdete svedectvá OZ Návrat, ktoré napísali tí, ktorí poznali sestru Teréziu.

Komentár

  • Sestra Terezia Marika Krausova bola mojou spoluziackou zo strednej skoly .Tak ako sa javila v skole pokracovala vo svojom zivote skromna,srdecna s ochotou pomahat inym a s pokorou ,ktoru dnes mnohi v nasej spolocnosti postradaju. Odpocivaj v pokoji

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.