Keď bratia oslavujú, sestry sú pri tom

Sestry z východu (Košice, Prešov, Široké) prijali pozvanie P. Gabriela Prievalského, OFM na jeho 70-ku v sobotu 2. júla v Prešove.

Stretli sa v hojnom počte, aby mu spolu zagratulovali. Slávnostná ďakovná svätá omša sa uskutočnila o 11.00 hod. v miestnom františkánskom kláštore. Hlavným celebrantom bol samotný oslávenec, P. Gabriel.

Slavnostný kazateľ P. Juraj Mihály, provinciálny minister Rehole menších bratov Františkánov na Slovensku, v homílii vyzdvihol, ako máme vo svojom živote nosiť a prinášať iným Krista, Božie Slovo – tak ako v dnešný sviatok Panna Mária. Po svätej omši sa hostia zišli na slávnostnom obede. Po ňom nasledovali gratulácie a následne rozhovory prítomných bratov a sestier františkánskej rodiny, vrátane laikov a pozvaných hostí.

S. Mária Vyžinkárová 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.