Ďakovali sme za dar života našich sestier

Dôvod na oslavu sa vždy nájde 🙂 a našli sme si ho aj my!

V každej rodine  je výbornou príležitosťou k stretnutiu oslava životného jubilea. Takto to bolo aj u nás. V roku 2020 si naše spolusestry: Sávia, RútBibiána pripomínajú jubilejný rok života. Prežiť s nimi túto radosť a v prvom rade poďakovať nebeskému Otcovi za dar ich života a všetky milosti, ktoré im už udelil, bol dôvodom prečo sme sa stretli 8. februára v komunite v Ružomberku.

Začali sme spoločným stretnutím pri eucharistickom stole. Úlohy celebranta a kazateľa sa zhostil br. František Xaverský, OFM. Prihovoril sa jubilantkám, ale aj prítomným sestrám: „aby sa nebáli prosiť, nebáli čakať, aby sa nebáli dať Bohu to, čo bude žiadať, lebo On nám chce dať oveľa viac ako čakáme a prosíme. On vzhliada na naše potreby.“

Po slávení Eucharistie sme pokračovali v radostnom prežívaní sestersko-bratského spoločenstva pri spoločnom agapé a rozhovoroch.

Ďakujeme Ti , nebeský Ocko, za tieto naše sestry, za dar ich života. Prosíme Ťa, aby sme Ti s radosťou denne odovzdávali, to čo žiadaš, naučili sa očakávať väčšie veci a túžili po žití v tvojej prítomnosti.

S. Noemi Struhárová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.