Vyšla nová katechéza „Výšiny“ v duchovnej príprave na T22 v Trenčíne

V duchovnej príprave na Národné stretnutie mládeže T22 „Výšiny“ vyšla šiesta katechéza Tentoraz na tému premenenie na vrchu Tábor.

Katechéza pozýva mladých vystúpiť na Vrch premenenia spolu s Ježišom mnohorakými spôsobmi. Mladí aj animátori nájdu v katechéze slová pápeža Františka, ktoré povedal pri príležitosti návštevy Slovenska, výstižný list od kňaza a horského sprievodcu Dominika Jamricha. Nechýbajú umelecké ohľady na udalosť premenenia Pána – v tejto katechéze sa stretnete s renesančným maliarom Raffaelom aj súčasným umelcom Jaroslavom Halmom, ktorého ikona je obohatená o myšlienky benediktína Jozefa Brodňanského.

V katechéze je aj báseň od sestry Lucie Česákovej, OSsR. Ďalej katechéza obsahuje pútavé aktivity od eRka o učeníkoch, ktorí boli na Vrchu premenia. Je to príležitosť viac spoznať Petra, Jána a Jakuba a súčasne sa zamyslieť nad tým, aké meno by nám osobne vybral Ježiš. Napokon v nej nájdete aj Cestu na vrch, modlitbu, najlepšie pred eucharistickým Kristom, v ktorej mladí môžu objaviť čaro modlitebného zápisníka i to, čo obsahuje ich batoh života. Pripravili ju Školské sestry sv. Františka.

Katechézu nájdete TU.

Zdroj: TK KBS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.