Vavrinec a pútnici cez Novú Baňu

V utorok 16. júla 2019 v poobedňajších hodinách sme privítali a prijali 4 pútnikov- bratov kapucínov. Dozvedeli sme sa, že ich putovanie je pri príležitosti 400 výročia smrti sv. Vavrinca z Brindisi. Putujú z troch rôznych miest: Ostrihom, Myjava, Trstená. Ich spoločný cieľ sú Kremnické Bane – 22.7., kde sa stretnú putujúci i neputujúci bratia.

Inšpirovaný sv. Vavrincom putovali v habitoch, po cestách, ktoré viedli cez dediny a mestá, bez mobilov a inej elektroniky, spoliehajúc sa na Božiu prozreteľnosť. Útočište a nocľah hľadali na farách a v kláštoroch.

Dnes 18.7. sme sa zúčastnili ich púte, sprevádzali sme ich z Novej Bane do Rudna nad Hronom. Bol to pre nás úžasný zážitok. Spolu sme žehnali dediny, cez ktoré sme prechádzali a rozprávali sa s ľuďmi, ktorí nás stretali.

Sme vďačné Pánovi, že sme mohli týchto „pocestných prijať“ a tak zažiť bratsko-sesterské spoločenstvo.  Boh je dobrý a všetci sme na „ceste“ k Nemu.

sestry Vlasta a Samka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.