V Brezne mali nočné bdenie aj vycestovali s mládežou do Tornale

Sestry z Brezna nám poslali dve správičky z akcií. Začítajte sa…

Nočné bdenie Zelený štvrtok

V Brezne na Podkoreňovej sme netradične vítali ľudí v noci. Ľudia sa prichádzali stíšiť a stráviť čas s Ježišom. Vystriedali sa všetky vekové kategórie aj rodinky s deťmi, ktoré statočne vytrvali so svojimi rodičmi.

Zopár svedectiev hovorí za všetko:

  • Prvýkrát v Getsemani. Tešíme sa, že sme mohli bdieť. Nech nik na svete nie je nikdy sám tak, ako bol Pán v záhrade. Ďakujeme! zo srdca! Lívia, Daniel, Iveta, Julianka, Richard
  • Ďakujem za krásne rozjímanie spolu s Vami. Odchádzam s radosťou a pokojom, s prítomným Ježišom v srdci. Vďaka MUDr. G.B.
  • Boli sme tu prvýkrát a ďakujeme za krásny čas s našim Pánom. Je tu veľmi pekne a tešíme sa keď prídeme znova. Maja. Marika, Lucik, Majka, Miško.

Diecézne stretnutie mládeže v Tornali

V sobotu vo Veľkonočnej oktáve sme sa spolu s mladými z Brezna a okolia zúčastnili na Diecéznom stretnutí mládeže v Tornali. Tornaľa je mestečko na juhu Rožňavskej diecézy blízko maďarských hraníc. Program prebiehal v kultúrnom dome, začínal ružencom. Potom pokračovala svätá omša, na ktorej predsedal otec biskup Stanislav Stolárik. Okolo 12,30 sme sa presunuli do Základnej školy na občerstvenie. Tornaľčania nás privítali srdečne a štedro. Zaujímavosťou bolo podávanie výbornej kávy a čokolády cez kaviareň “Tu som”, ktorá funguje v Brezne na báze dobrovoľníckej služby, kde obetavo pomáhala sestra Juliana.

Program znova pokračoval v kultúrnom dome. Otca biskupa mladí “vyspovedali” formou scénky cestovania vo vlaku. Atmosféra bola srdečná a uvoľnená. Potom sa predstavili mladí, ktorí sa zúčastnili svetových dní mládeže v Paname svedectvami, videami, krátkym tancom. Pokračovali Vincentskí laickí misionári (MiSeVi Slovakia), ktorí predstavili projekt pomoci na báze dobrovoľníkov formou svedectiev, scénkou, aktivitami. Na záver Korunku Božieho milosrdenstva sme kvôli povinnostiam kňazov museli oželieť, ale Pán Boh zaplať za mládež a za celý program DSM.

S. Oľga Ďuranová

Brezno

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.