Storočnica Školských sestier sv. Františka na Slovensku

Pri príležitosti stého výročia príchodu na Slovensko čakajú Školské sestry sv. Františka dve väčšie podujatia. Koncom mája stretnutie sestier a v auguste samotné oslavy v Ružomberku.

Rohožková kapitula je názov stretnutia všetkých sestier provincie. Je časom spoločnej modlitby sestier i zdieľania a bude sa na nej hovoriť nielen o histórii ale aj o smerovaní a nových výzvach. Bude sa konať 25. mája 2019 v Okoličnom. Takéto stretnutia bývajú v Slovenskej provincii raz za niekoľko rokov. Samotná oslava 100-ročnice sa uskutoční v Ružomberku 24. augusta 2019 a sú na ňu pozvané aj sestry z ostatných provincií  (Americkej, Českej, Talianskej, Indickej a sestry z misií).

Školské sestry sa na oslavy stého výročia príchodu sestier na Slovensko pripravovali už počas roku 2018 tým, že bola každý deň v roku slávená svätá omša ako vďakyvzdanie za všetky sestry našej provincie a zároveň bola vyjadrením prosby o nové povolania. To vyjadrujú sestry aj pri liturgii hodín prosbami pripravenými na túto príležitosť. Oslavy stého výročia príchodu na Slovensko podporuje aj novovytvorená webová stránka skolskesestry.sk a aktívna facebooková stránka školské sestry OSF.

-fc-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.