Sestry z Košíc spomínajú na Mons. Alojza Tkáča

Posledný týždeň tohtoročného veľkonočného obdobia nás zasiahla správa o smrti emeritného o. arcibiskupa Mons. Alojza Tkáča. 

S úctou a vďačnosťou si spomíname na chvíle, keď navštívil našu komunitu – na slávnosť Nepoškvrneného Počatia Panny Márie 8. decembra 2018, kedy sme slávili odpust v našej kaplnke. Otec arcibiskup Alojz vtedy slúžil svätú omšu a posedel s nami aj pri obede.

Mnohé sestry, ktoré pôsobili v Košiciach počas minulých rokov, zažili s o. arcibiskupom viaceré stretnutia pri rôznych príležitostiach (napr. liturgické slávnosti, Deň zasväteného života…). Jeho život, spomienky, svedectvo vernosti a vytrvalosti sú pre nás povzbudením aj do ďalších dní. 

Ďakujeme Pánu Bohu za všetko, čo daroval cez o. arcibiskupa Alojza Tkáča Košickej arcidiecéze i Cirkvi na Slovensku! Nech odpočíva v pokoji!

sestra Mária Vyžinkárová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.