Sesterská púť do Hervartova

V rámci stálej formácie dňa 5. septembra 2020 sa sestry zúčastnili púte do Hervartova, kde sa nachádza gotický drevený kostolík sv. Františka z Assisi z 15. storočia. Obetovali sme svätú omšu za celú našu kongregáciu, ktorú celebroval tunajší farár. Po svätej omši bola prehliadka kostola s výkladom sprievodkyne. Fresky na stenách kostolíka znázorňovali evanjeliové výjavy. Po duchovnom zážitku sme sa premiestnili do altánku tzv. Odpočívadlo pod žobrákom, kde sme sa posilnili na tele.

Ďalej nasledovala prehliadka Baziliky sv. Egídia v Bardejove, prechádzka po námestí, zmrzlina, kávička a nakoniec sme navštívili Bardejovské kúpele, načerpali vody z liečivých prameňov. Keď odbila 15.00 hod., v kaplnke Bardejovských kúpeľov sme sa pomodlili Korunku Božieho milosrdenstva s požehnaním kňaza, ktorý sa s nami modlil.

Po krásnom, slnečnom dni a neopísateľnom duchovnom zážitku sme sa rozlúčili, nasadli do áut a „putovali“ domov. 

S. Maximiliána Akimjaková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.