Púť školských sestier sv. Františka z Assisi v Litmanovej

Dňa 18. septembra 2021 sa asi 20 sestier rozhodlo putovať do Litmanovej k Panne Márii Nepoškvrnenej Čistote. Na hore Zvir sa pomodlili spolu s Pannou Máriou ruženec a zúčastnili sa Božskej liturgii. Obetovali ich za  všetky sestry provincie, aby boli podľa vzoru Panny Márie – čisté, sväté a nepoškvrnené. Túto milosť vyprosovali od našej nebeskej Matky, ktorá nás nekonečne miluje a chce nás priviesť k svojmu synovi Ježišovi. Nebojme sa otvoriť naše srdcia dokorán Ježišovi a Márii. Po liturgii mali sestry možnosť pobudnúť v osobnej modlitbe v Eucharistickej kaplnke či v Kaplnke zjavenia odovzdať aj vlastné úmysly púte, nabrať si vodu z prameňa alebo sa len tak kochať krásou okolitej prírody.

Sesterské spoločenstvo potom pokračovalo pri agapé v Starej Ľubovni na dvore u Akimjakovcov. Pochutnali si na výbornej talianskej pizzi, kofole nechýbala ani kávičke či domáci koláčik. Vo vzájomných rozhovoroch sa podelili s rôznymi zážitkami, ktoré nedávno alebo v minulosti prežili. Bolo to stretnutie plné radosti a hojného Božieho požehnania.

Skupinka sestier využila krásne slnečné počasie na návštevu hradu Ľubovňa, ktorý sa týči nad mestom už 700 rokov. Už pri vstupnej bráne ich vítali sprievodcovia v dobových hradných kostýmoch. Nakoľko situácia momentálne nedovoľuje sprevádzať skupinky po hrade, tak dostali plánik s presným popisom smeru prehliadky a sestry sa mohli vydať objavovať zákutia zachovalých častí hradu s jednotlivými expozíciami, barokovú kaplnku sv. Michala archanjela, no neobišli ani výstup na gotickú vežu -„Neboj sa“, odkiaľ bol nádherný výhľad na Tatry i Tri koruny v Pieninách. Po absolvovaní prehliadky hradu sa nechali pozvať aj do neďalekého skanzenu, kde sa nachádzajú stavby ľudovej architektúry – obytné domy, hospodárske stavby, sezónne poľné obydlia z oblasti Spiša a Šariša. Výklad si viete obohatiť pomocou vtipného virtuálneho sprievodcu „Silné reči“, vrelo odporúčam J dozviete sa ako sa v danej dobe žilo, povedané dnešným slangom.

Ďakujeme všetkým sestrám, ktoré sa tejto púte zúčastnili a vzájomne sme sa mohli povzbudiť. Nech Pán je vždy centrom našich stretnutí, aby sme sa tešili na stretnutie s Ním a s Jeho Matkou Pannou Máriou v nebi. Oni tam nás čakajú a my sa na to veľmi tešíme. Preto DOVIDENIA V NEBI.

SM. Maximiliána a Noemi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.