Polnočná v žilinskom Lesoparku

Františkánska rodina v Žiline, do ktorej patríme aj my, školské sestry, pripravila výnimočnú polnočnú svätú omšu. Pozývame vás pridať sa k nám.


Pred 800 rokmi chcel sv. František s veriacimi prežiť čo najhlbšie tajomstvo Svätej noci, preto v lesoch za mestom Greccio vytvoril prvý betlehem. Z tejto príležitosti vás všetky františkánske spoločenstvá v Žiline pozývajú na polnočnú sv. omšu do Lesoparku, ku kaplnke Sedembolestnej Panny Márie. Ku kaplnke budeme putovať.

Púť do Lesoparku začína 24. 12. o 22:30 hod. spred Sirotára (Mariánske námestie) po vopred určenej trase do Lesoparku (Klikni sem ). Zoberte si lampáše. Môžete sa pripojiť  k putujúcim počas celej trasy.

Tiež je možnosť prísť na miesto autom. Parkovanie áut je bezplatne zabezpečené v celom areáli UNIZA.

Máme prosbu, aby ste neparkovali pred vchodom do Lesoparku, nakoľko budeme tieto miesta potrebovať pre organizátorov.

Môžete si zobrať aj rozkladacie stoličky.

Bude tam aj živý betlehem.

Hlavným celebrantom bude o. biskup Tomáš Galis. Kazateľom bude náš spolubrat – diakon Matej Zbranek OFMCap.

Tí, ktorí by chceli byť účastní na tejto slávnostnej sv. omši Narodenia Pána online, môžu ju sledovať na tomto odkaze: Svätá omša na YouTube,  poprípade stačí si naskenovať QR kód pod článkom.

Aj touto cestou chceme poďakovať pánu primátorovi Petrovi Fiabáne, otcovi biskupovi Tomášovi Galisovi za umožnenie tohto slávenia, vedeniu UNIZA za parkovanie, a všetkým, ktorí prispeli k sláveniu tejto netradičnej sv. omše (zboru, zvukárovi, tým čo pripravili maštaľku, „pastierom“, organizátorom a všetkým zúčastneným).

Nech vám to odplatí Dobrý Boh a náš otec sv. František!

Zdroj: kapucini.sk

Žilina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.