Oslavy storočnice usporiadali sestry aj v Prešove

Dňa 18.5.219  o 16:00 hod. sa konala v Prešove v Komunitno-pastoračnom centre sv. Jána Pavla II.  na Šváboch ďakovná svätá omša z príležitosti stého výročia príchodu školských sestier na Slovensko.

Hlavným celebrantom bol prešovský dekan Peter Gazda, ktorý v homílii citoval sv. Jána Pavla II. z homílie, ktorú predniesol našim sestrám delegátkam z príležitosti Generálnej kapituly v roku 2001 v Ríme.

Po svätej omši pokračoval program v ktorom sestra Helena priblížila históriu našej Kongregácie od vzniku po súčasnosť s dôrazom na činnosť sestier v Prešove. Tento rok v Prešove oslavujú aj 10. výročie príchodu sestier do KPC na Šváby.

Potom zazneli dve svedectvá sestry Zdenky a Bernadety, v ktorých sa podelili so svojou skúsenosťou ako sa rozhodli nasledovať Krista a vstúpili do našej rehole. Tiež bol čas na otázky a odpovede. Diskusiu moderoval p. Ing. Stanislav Goban. Asi sto prítomných sa zúčastnilo na agapé vo veľkej čajovni, kde sme zažili krásne spoločenstvo s farníkmi a priateľmi.

S. Helena Torkošová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.