“Novobanské sestry”

Novobančania už od roku 2001 majú vo svojom meste a farnosti komunitu školských sestier sv. Františka. Prišli tam na pozvanie miestneho dekana Mons. Petra Mišíka.

Ten znova pozval na Novú Baňu sestry – z príležitosti svojho životného jubilea na 8. mája 2019. Tie, ktoré boli od zriadenia tejto komunity ako provinciálne predstavené aj sestry, ktoré tam kratšie či dlhšie (dve z nich 10 rokov) pôsobili. K dnešnému dňu na Novej Bani pôsobilo v malej trojčlennej komunite postupne 12 sestier. A v deň osláv sa zišlo “na Bani” dokopy trinásť sestier z ôsmich slovenských komunít.

Celý deň sa niesol v duchu vďačnosti za dar života pána dekana aj za Božiu blízkosť a požehnanie, ktorým sú pre našu rehoľu aj dve Novobančanky, ktoré vstúpili do našej rehole.

Sestry navštívili medzi oslavou a divadelným predstavením hrob jednej z nich, sestry Kristínky Laurincovej, ktorá je veľkým darom, ktorý nám načas Pán prepožičal, no už si ju aj vypýtal naspäť.

Divadelný súbor Dom chvály zahral popoludní v kine prvú reprízu vtipného, no poučného predstavenia Ulička. Sesterský čas v komunite pri skorej večeri pred cestou domov zakončil deň plný vďačnosti.

Ďakujeme, Novobančania, že môžeme byť medzi vami. A tebe, pán dekan, za pozvanie a prijatie.

Nová Baňa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.