Na celonočnej adorácii v Žiline nanovo vstúpili do vzťahu s Bohom Otcom

Program, na ktorý počas celonočnej adorácie v Žiline prišlo okolo 40 študentov, začal v sobotu ráno a ukončený bol nedeľnou svätou omšou. V prednáškach na tému Božie otcovstvo o. Ján Buc zdôraznil potrebu „aktualizovať sa“ do vzťahu k Bohu Otcovi. Aj keď modlitba „Verím v Boha“ začína tým, že veríme v Boha Otca, často nám uniká, že náš Boh je Otec, ktorý je všemohúci. Deti a tínedžeri chcú rýchlo dospieť, no dospelí potrebujú dozrieť do „detstva“ – byť úprimní k Bohu, dôverovať mu, nebyť prešpekulovaní.

Ďalej povzbudil účastníkov: „Potrebujeme sa pýtať Boha: Otec, ako ma vidíš? Kto som pre teba? Prečo som tu? Aký máš so mnou plán?“ Pretože najhlbší zmysel nášho života je, že Boh nás akceptuje, prijíma a miluje.

V druhej prednáške odznela potreba nechať uzdraviť srdce, aby sme mohli vojsť do plnej lásky Otca. Našou identitou je, že Boh je vo mne, som milovaná dcéra/milovaný syn – nič viac nemám a nič viac neexistuje. Ak budeme stáť na tejto pravde, ustojíme všetky búrky, tlaky, skúšky.

Uzdravujúci proces vedie od „stavu“ otroka cez dieťa, syna až po dediča. A práve blízkosť Otca a kráčanie s ním nás uzdravuje, aby sme boli schopní prevziať zodpovednosť a autoritu, ktorú nám dáva.

Po skončení prednášok mali účastníci možnosť zdieľania v skupinkách. Program pokračoval svätou omšou, ktorú slávil o. Ján Buc, chválami, animovanou adoráciou a pokračoval osobnou adoráciou pred vyloženou Eucharistiou až do rána. V čajovni bola možnosť zdieľať sa. Celonočná adorácia bola ukončená svätou omšou, ktorú slávil kňaz Zdenko Pupík.

Jedna z účastníčok sa podelila takto: „Večer mi na animovanej adorácii doslova ‘svietila’ vďaka za všetky sestry, ktoré tu ste s nami, keď ste sa za nás prihovárali pred Ježišom. Naozaj som cítila, ako vám horia srdcia láskou k Nemu. Ste pre nás neskutočným požehnaním. Veľmi si vážime vašu obetu a lásku.“

Celonočné adorácie sú pravidelnou aktivitou počas pôstu a adventu v Katolíckom dome v Žiline.

sr. Chiara Juríčková
-fc-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.