Koláče a vianočky vo vianočnom Kolačkove

V sobotu 23. 12. 2018 sa stretlo v Kolačkove 85 detí vo veku od 5 do 15 rokov, aby za pomoci 3 sestier z Okoličného uplietli pre celú rodinu vianočku a v podobe darčekového listu poďakovali rodičom za celý rok. Na Štedrý deň po sv. omši im vianočku požehná pán farár R. Gurčík a deti z nej pripravia vo svojich rodinách raňajky pre rodičov a súrodencov. Všetci sme žasli nad šikovnosťou dievčat i chlapcov.

Ešte pár pekných postrehov:

– Sestrička, môžem dostať ešte kúsok cesta na vianočku? Natálka prišla ukázať  malú 10 cm vianočku: to je pre moju starkú.

– So slzami na krajíčku príde chlapček: ja ešte neviem písať, sestrička. Nakresli rodičom veľké srdiečko z lásky. Na tvári sa mu ihneď objavil úsmev. To bude pekné.

– Sestrička, tento chlapec ma sotil. Tak si podajte ruky na znak zmierenia a odpustenia. Dajte si navzájom krížik na čelo. Chlapci urobili veľkééé kríže. Usmiali sa, zakývali si a povedali AHOJ.

– Sestrička, ten čaj od vás z byliniek je najlepší na svete…
Detské srdcia sú krásne. Naplnili láskou aj naše srdcia. I keď nás to stálo námahu, boli pre nás veľkým obohatením. Cez Vianoce si určite spomenieme na usmiate tváre detí…

okoličné

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.