Ako Leví kráľ (duchovná obnova v Brezne)

Piata duchovná obnova dievčat v Brezne.

Posledný marcový víkend (29. – 31. 3. 2019) sa uskutočnila duchovná obnova dievčat Identita kresťana v našom rehoľnom dome Brezno – Podkoreňová. V piatok podvečer sa s výbuchmi smiechu dohrnulo pätnásť dievčat z Heľpy, Telgártu, Šumiaca a z Brezna vo veku 11- 14 rokov s kuframi alebo batohmi, s karimatkami a so spacákmi. Nechýbal ani kňaz a štyria nadšení mladí animátori Mária, Viktória, Emka, a Tobiáš z Kežmarku zo spoločenstva Most pri sestrách redemptoristkách.

Duchovná obnova sa mohla začať: svätá omša, večera, program pripravený animátormi. Na úvod bolo zoznamovanie, očakávania, prednáška, film “Leví kráľ”, od ktorého sa odrážal program.  V sobotu ráno po budíčku posilnení svätou omšou  na duchu a po raňajkách posilnení na tele pokračoval program, ktorý bol nabitý primerane veku prednáškami, aktivitami, hrami, oddychom.

Dievčatá si rozvíjali sebaprijatie, prijatie rodiny, kritické myslenie, vzťah k modlitbe. My sestry sme sa starali o zabezpečenie občerstvenia a modlitbovú podporu. Nedeľu ráno sme oslávili svätou omšou. Tento deň sa niesol v duchu Ježišovej obety. Hodnoty ako obeta, služba, láska, odpustenie a odvaha sú súčasťou identity aj mladej kresťanky. Ako si odvážne vybojoval boj mladý leví kráľ, s takou odvahou máme bojovať proti zlu a byť odvážnou kresťankou. Spätná väzba dievčat bola veľmi pozitívna. Modlíme sa a želáme dievčatám, aby získané duchovné posolstvo bolo prínosom do ich osobného i duchovného života.

Sr. Oľga Ďuranová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.