Adventná duchovná obnova s celonočnou adoráciou v Žiline

Prakticky si vyskúšať prácu s Božím slovom, povzbudiť sa prednáškami o zmysle adventného ticha, počúvať, hovoriť i modliť sa – takto prežilo asi 40 účastníkov duchovnú obnovu s celonočnou adoráciou na internáte pri Gymnáziu svätého Františka v Žiline z 15. na 16. decembra 2018.

Prednášky mali počas obnovy sestra Dária Miezgová z Komunity blahoslavenstiev, ktorá hovorila o tom, že počuť môžeme iba vtedy, keď počúvame a počúvame iba vtedy, keď sme ticho. Je rozdiel medzi nerozprávať a byť ticho. Tým, že nerozprávame, ešte nemusíme byť ticho. Sestra Lea Zorvanová OSF vo svojej prednáške objasnila ako prebieha Lectio Divina a o vzťahu. Ak chceme mať s Bohom vzťah, musíme s ním rozprávať. Ak chceme s Bohom rozprávať, musíme ho počuť a žiť s ním. Po prednáškach prebehlo praktické Lectio Divina v dvoch skupinách, ktoré sprevádzali školské sestry Simeona a Lea. Sestra Dária bola v tom čase účastníkom k dispozícii na rozhovory.

Vo večernom programe bola spoločná svätá omša, modlitba chvál, možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia a do 8.00 hod. ráno prebiehala celonočná adorácia. V noci bola k dispozícii aj čajovňa sv. Františka, kde bol priestor na rozhovory. Celonočnú adoráciu ukončil nedeľnou svätou omšou školský kaplán Zdeno Pupík.

V spätnej väzbe účastníci  a animátori spísali svoje dojmy:

– Nabudúce by to mohlo byť dlhšie.
– Páčilo sa mi to „voľno“, keď sme sa mohli rozhodnúť, či sa porozprávať alebo ísť do kaplnky, spať…
– Chvály boli úžasné. A v podstate naj bola jeho prítomnosť v Eucharistii, ktorú sme si mohli vychutnávať celú noc.:)
– Všetko tu bolo robené s láskou, bolo tu vzájomné rešpektovanie. Bolo tu super. Ďakujeme za organizáciu.
– Zažil som skvelý čas s Bohom a spoznal nových ľudí.
– Som veľmi rada,že som tu mohla byť, odreagovať sa od všetkého, mať taký vnútorný pokoj.
– Prvýkrát som bola ako animátor, takže to bolo pre mňa zaujímavé z tohto pohľadu. Osobne sa ma najviac dotýkala adorácia v piatok večer a modlitby za akciu. Páčilo sa mi spoločenstvo mojich animátorov a to, že sme sa mohli jeden za druhého spoľahnúť a byť tu zároveň v takej slobode…

Celonočné adorácie sa konajú u školských sestier v Žiline pravidelne v advente a pôste.

Žilina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchly kontakt

Provinciálna predstavená:


SM.Rafaela Zvrškovcová OSF

J. M. Hurbana 44
010 01 Žilina

Telefón


tel.: 041/562 69 02
tel.: 041/564 08 62

E-mail


provincialat@skolskesestry.sk

Naša organizácia (Kongregácia školských sestier svätého Františka) spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou.
Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovenú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.